A comprehensive list of fixtures for all CACC senior and junior cricket teams, plus practice sessions and social events.

How to subscribe

You can easily subscribe to the club calendar on your mobile or desktop device. There are different links depending on your device operating system.

Mac and iOS users should follow this link to subscribe direct. Click on “Allow” then “Subscribe” when prompted by your device.

Android and Windows users follow this link to open the calendar in a new browser window. Then click on the “+Google” in the bottom right corner of the new window to add the calendar to your device’s calendar app. Again, click “Allow” or “OK” when your device asks you to confirm.

CACC fixtures

June 2022

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Wednesday June 1
  • 6:00 pm – 9:00 pm Thirsk v CACC Pilmoor
  • 6:15 pm – 8:00 pm Clifton Park Cobras Training
    Clifton Park Cobras Training
    6:15 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Thursday June 2
  • 6:00 pm – 9:00 pm Senior Training
    Senior Training
    6:00 pm – 9:00 pm
    Recurs weekly
Friday June 3
  • 5:30 pm – 6:15 pm All Stars Cricket (5-8yrs Boys and Girls)
    All Stars Cricket (5-8yrs Boys and Girls)
    5:30 pm – 6:15 pm
    Recurs weekly
  • 5:30 pm – 8:00 pm Junior Training
    Junior Training
    5:30 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Saturday June 4
  • 12:00 pm – 9:00 pm 2nd XI V York CC - 3rd XI in League-Division 1 West
  • 12:00 pm – 9:00 pm Beverley Town CC - 1st XI V 1st XI in League-ECB Premier Division
  • 7:00 pm – 8:00 pm CACC MEMBERS' DRAW
    CACC MEMBERS' DRAW
    7:00 pm – 8:00 pm
    Recurs monthly
Sunday June 5
  • 12:30 pm – 8:00 pm 1st XI V Treeton CC in Viking Cup
  • 1:30 pm – 9:00 pm 3rd XI V Dunnington CC - 2nd XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 1
  • 1:30 pm – 9:00 pm Heworth CC - 3rd XI V 4th XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 2
Monday June 6
  • 3:00 pm – 4:30 pm After School Club CWR
    After School Club CWR
    3:00 pm – 4:30 pm
    Recurs weekly
  • 6:00 pm – 9:00 pm Dringhouses CC - Under 9 Vs. Under 9 B
  • 6:00 pm – 9:00 pm Wheldrake CC - Under 9 V Under 9C in League-DWA Architects U9 Development Zone B
Tuesday June 7
  • 6:00 pm – 9:00 pm Under 13 V York CC - Under 13 in Cup-DWA Architects U13 Knockout Cup
  • 6:00 pm – 9:00 pm Heslington CC - Under 9 V Under 9 in League-DWA Architects U9 Championship Zone A
Wednesday June 8
  • 6:00 pm – 9:00 pm Sessay v CACC Pilmoor
  • 6:00 pm – 9:00 pm Under 15 B V York CC - Under 15 B in League-DWA Architects U15 League Division 2
  • 6:15 pm – 8:00 pm Clifton Park Cobras Training
    Clifton Park Cobras Training
    6:15 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Thursday June 9
  • 6:00 pm – 9:00 pm Senior Training
    Senior Training
    6:00 pm – 9:00 pm
    Recurs weekly
  • 6:30 pm – 9:00 pm Conceded by Copmanthorpe - Copmanthorpe CC - Under 11 V Under 11 in Cup-DWA Architects U11 [HB] Knockout Cup
Friday June 10
  • 5:30 pm – 6:15 pm All Stars Cricket (5-8yrs Boys and Girls)
    All Stars Cricket (5-8yrs Boys and Girls)
    5:30 pm – 6:15 pm
    Recurs weekly
  • 5:30 pm – 8:00 pm Junior Training
    Junior Training
    5:30 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
  • 6:00 pm – 9:00 pm Malton and Old Malton CC - Under 13 V Under 13 in League-DWA Architects U13 Championship
Saturday June 11
  • 12:00 pm – 9:00 pm 2nd XI V Dringhouses CC - 1st XI in League-Division 1 West
Sunday June 12
  • 10:00 am – 1:00 pm Under 13 B V Bolton Percy CC - Under 13 in League-DWA Architects U13 League Division 2 West Zone
  • 10:00 am – 12:30 pm York CC - 1st XI V 1st XI in League-T20 Blast - Group 1
  • 12:30 pm – 3:00 pm Woodhouse Grange CC - 1st XI V 1st XI in League-T20 Blast - Group 1
  • 1:30 pm – 9:00 pm 3rd XI V Hirst Courtney CC - 1st XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 1
  • 1:30 pm – 5:00 pm Clifton Park Cobras V Bridlington CC - Womens 1st XI in League-East Yorkshire Women's Hardball League
  • 1:30 pm – 9:00 pm Wheldrake CC - 2nd XI V 4th XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 2
Monday June 13
  • 3:00 pm – 4:30 pm After School Club CWR
    After School Club CWR
    3:00 pm – 4:30 pm
    Recurs weekly
  • 6:00 pm – 9:00 pm Clifton Alliance CC - Under 9C Vs. Dringhouses CC - Under 9 B
  • 6:00 pm – 9:00 pm Ovington CC - Under 15 V Under 15 B in League-DWA Architects U15 League Division 2
  • 6:00 pm – 9:00 pm Woodhouse Grange CC - Under 15 V Under 15 in League-DWA Architects U15 Championship
  • 6:00 pm – 9:00 pm Under 9 B V Sheriff Hutton Bridge CC - Under 9 B in League-DWA Architects U9 Development Zone A
Tuesday June 14
  • 6:00 pm – 9:00 pm Under 15 V Ovington CC - Under 15 in Cup-DWA Architects President's Cup U15
Wednesday June 15
  • 3:00 pm – 5:30 pm Primary school matches (DJ)
  • 6:00 pm – 9:00 pm Newburgh v CACC Pilmoor
  • 6:00 pm – 9:00 pm Confirmed - Under 11 V Dunnington CC - Under 11 in League-DWA Architects U11HB Championship
  • 6:15 pm – 8:00 pm Clifton Park Cobras Training
    Clifton Park Cobras Training
    6:15 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Thursday June 16
  • 6:00 pm – 9:00 pm Senior Training
    Senior Training
    6:00 pm – 9:00 pm
    Recurs weekly
  • 6:00 pm – 9:00 pm Under 11 B V New Earswick CC - Under 11 in League-DWA Architects U11 HB Division 2 West Zone
  • 6:00 pm – 9:00 pm Yapham CC - Under 11 V Under 11 C in League-DWA Architects U11 HB Division 2 East Zone
Friday June 17
  • 5:30 pm – 6:15 pm All Stars Cricket (5-8yrs Boys and Girls)
    All Stars Cricket (5-8yrs Boys and Girls)
    5:30 pm – 6:15 pm
    Recurs weekly
  • 5:30 pm – 8:00 pm Junior Training
    Junior Training
    5:30 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Saturday June 18
  • 12:00 pm – 9:00 pm 1st XI V Driffield Town CC - 1st XI in League-ECB Premier Division
  • 12:00 pm – 9:00 pm Harrogate CC - 2nd XI V 2nd XI in League-Division 1 West
Sunday June 19
  • 10:00 am – 1:00 pm Ovington CC - Under 13 V Under 13 B in League-DWA Architects U13 League Division 2 West Zone
  • 10:00 am – 1:00 pm Under 13 V Heworth CC - Under 13 in League-DWA Architects U13 Championship
  • 1:00 pm – 8:00 pm Clifton Alliance CC, Yorks - 3rd XI Vs. Dunnington CC - 2nd XI in HPH Cup
  • 1:00 pm – 4:00 pm Clifton Park Cobras V Sessay CC - Emeralds Green in League-T20 Division 1
Monday June 20
  • 3:00 pm – 4:30 pm After School Club CWR
    After School Club CWR
    3:00 pm – 4:30 pm
    Recurs weekly
  • 6:00 pm – 9:00 pm U15 Cup 2nd Round V Heslington
  • 6:00 pm – 9:00 pm Confirmed rearranged. Copmanthorpe CC - Under 15 V Under 15 B in League-DWA Architects U15 League Division 2
Tuesday June 21
  • 6:00 pm – 8:15 pm Under 11 Cup v shb
  • 6:00 pm – 9:00 pm Acomb CC - Under 9 C V Under 9 B in League-DWA Architects U9 Development Zone A
Wednesday June 22
  • 6:00 pm – 9:00 pm CACC Pilmoor v Alne
  • 6:15 pm – 8:00 pm Clifton Park Cobras Training
    Clifton Park Cobras Training
    6:15 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Thursday June 23
  • 6:00 pm – 9:00 pm Senior Training
    Senior Training
    6:00 pm – 9:00 pm
    Recurs weekly
  • 6:00 pm – 9:00 pm Under 9 V Copmanthorpe CC - Under 9 in League-DWA Architects U9 Championship Zone A
Friday June 24
  • 5:30 pm – 6:15 pm All Stars Cricket (5-8yrs Boys and Girls)
    All Stars Cricket (5-8yrs Boys and Girls)
    5:30 pm – 6:15 pm
    Recurs weekly
  • 5:30 pm – 8:00 pm Junior Training
    Junior Training
    5:30 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Saturday June 25
  • 12:00 pm – 9:00 pm 2nd XI V Heworth CC - 1st XI in League-Division 1 West
  • 12:00 pm – 9:00 pm Harrogate CC - 1st XI V 1st XI in League-ECB Premier Division
  • 1:30 pm – 9:00 pm Stockton & Hopgrove CC - 1st XI V 3rd XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 1
Sunday June 26
  • 10:00 am – 1:00 pm U13 Cup 2nd Round
  • 1:30 pm – 9:00 pm 4th XI V Pocklington CC - 3rd XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 2
Monday June 27
  • 3:00 pm – 4:30 pm After School Club CWR
    After School Club CWR
    3:00 pm – 4:30 pm
    Recurs weekly
  • 6:00 pm – 9:00 pm Tadcaster Magnet CC - Under 15 V Under 15 in League-DWA Architects U15 Championship
  • 6:00 pm – 9:00 pm Under 15 B V Heslington CC - Under 15 B in League-DWA Architects U15 League Division 2
Tuesday June 28
  • 11:00 am – 8:00 pm Yorkshire u14 T20
  • 6:00 pm – 9:00 pm Clifton Alliance CC - Under 9C Vs. Copmanthorpe CC - Under 9 B
  • 6:00 pm – 9:00 pm Under 11 V Sheriff Hutton Bridge CC - Under 11 in League-DWA Architects U11HB Championship
Wednesday June 29
  • 6:00 pm – 9:00 pm CACC Pilmoor v Helperby
  • 6:00 pm – 9:00 pm Confirmed - Sheriff Hutton Bridge CC - Under 9 V Under 9 in League-DWA Architects U9 Championship Zone A
  • 6:15 pm – 8:00 pm Clifton Park Cobras Training
    Clifton Park Cobras Training
    6:15 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Thursday June 30
  • 3:00 pm – 5:30 pm Primary school matches (DJ)
  • 4:00 pm – 6:00 pm Primary School Matches
  • 6:00 pm – 9:00 pm Under 9 B v New Earswick Bin League-DWA Architects U9 Development Zone A
  • 6:00 pm – 9:00 pm Senior Training
    Senior Training
    6:00 pm – 9:00 pm
    Recurs weekly
  • 6:00 pm – 9:00 pm Under 11 C V Heslington CC - Under 11 in League-DWA Architects U11 HB Division 2 East Zone
  • 6:00 pm – 9:00 pm Woodhouse Grange CC - Under 11 B V Under 11 B in League-DWA Architects U11 HB Division 2 West Zone

July 2022

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Friday July 1
  • 5:30 pm – 6:15 pm All Stars Cricket (5-8yrs Boys and Girls)
    All Stars Cricket (5-8yrs Boys and Girls)
    5:30 pm – 6:15 pm
    Recurs weekly
  • 5:30 pm – 8:00 pm Junior Training
    Junior Training
    5:30 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Saturday July 2
  • 12:00 pm – 9:00 pm 1st XI V Castleford CC - 1st XI in League-ECB Premier Division
  • 12:00 pm – 9:00 pm Knaresborough CC - 1st XI V 2nd XI in League-Division 1 West
  • 1:30 pm – 9:00 pm Ovington CC - 3rd XI V 4th XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 2
  • 7:00 pm – 8:00 pm CACC MEMBERS' DRAW
    CACC MEMBERS' DRAW
    7:00 pm – 8:00 pm
    Recurs monthly
Sunday July 3
  • 10:00 am – 1:00 pm Paying way - Under 13 B V Hillam & Monk Fryston CC - Under 13 in League-DWA Architects U13 League Division 2 West Zone
  • 10:00 am – 1:00 pm Sheriff Hutton Bridge CC - Under 13 V Under 13 in League-DWA Architects U13 Championship
  • 12:30 pm – 8:30 pm 1st XI v Sheffield Collegiate - cup
  • 1:30 pm – 9:00 pm 3rd XI V Ovington CC - 2nd XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 1
  • 1:30 pm – 5:00 pm Goole Town CC - Girls Under 15 V Clifton Park Cobras in League-East Yorkshire Women's Hardball League
Monday July 4
  • 6:00 pm – 9:00 pm Bolton Percy CC - Under 15 V Under 15 B in League-DWA Architects U15 League Division 2
  • 6:00 pm – 9:00 pm Under 15 V Acomb CC - Under 15 in League-DWA Architects U15 Championship
Tuesday July 5
  • 6:00 pm – 9:00 pm ECB CA cpd sessions
    ECB CA cpd sessions
    6:00 pm – 9:00 pm
    Recurs weekly
Wednesday July 6
  • 6:00 pm – 9:00 pm CACC Pilmoor v Dringhouses
  • 6:00 pm – 9:00 pm Malton and Old Malton V Under 9 B in League-DWA Architects U9 Development Zone A
  • 6:00 pm – 9:00 pm Ovington U9C V Under 9C in League-DWA Architects U9 Development Zone B
  • 6:00 pm – 9:00 pm Under 11 B V York CC - Under 11 B in League-DWA Architects U11 HB Division 2 West Zone
  • 6:00 pm – 9:00 pm Under 9 V York CC - Under 9 B in League-DWA Architects U9 Championship Zone A
  • 6:00 pm – 9:00 pm Woodhouse Grange CC - U11 C V Under 11 C in League-DWA Architects U11 HB Division 2 East Zone
  • 6:15 pm – 8:00 pm Clifton Park Cobras Training
    Clifton Park Cobras Training
    6:15 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Thursday July 7
  • 3:00 pm – 5:30 pm Primary school matches (DJ)
  • 6:00 pm – 9:00 pm U11 Cup week
  • 6:00 pm – 9:00 pm Senior Training
    Senior Training
    6:00 pm – 9:00 pm
    Recurs weekly
  • 6:00 pm – 9:00 pm York CC - Under 11 V Under 11 in League-DWA Architects U11HB Championship
Friday July 8
  • 5:30 pm – 6:30 pm Dynamos Cricket
    Dynamos Cricket
    5:30 pm – 6:30 pm
    Recurs weekly
  • 5:30 pm – 8:00 pm Junior Training
    Junior Training
    5:30 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Saturday July 9
  • 12:00 pm – 9:00 pm 1st XI V Sessay CC - 1st XI in League-ECB Premier Division
  • 12:00 pm – 9:00 pm Sessay CC - 2nd XI V 2nd XI in League-Division 1 West
  • 1:30 pm – 9:00 pm Thorpe Willoughby CC - 2nd XI V 4th XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 2
Sunday July 10
  • 10:00 am – 1:00 pm Acomb CC - Under 13 V Under 13 in League-DWA Architects U13 Championship
  • 10:00 am – 1:00 pm Under 13 B V Tadcaster Magnet CC - Under 13 in League-DWA Architects U13 League Division 2 West Zone
  • 1:30 pm – 9:00 pm 3rd XI V Thorpe Willoughby CC - 1st XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 1
Monday July 11
  • 6:00 pm – 9:00 pm Stamford Bridge CC - Under 15 V Under 15 B in League-DWA Architects U15 League Division 2
  • 6:00 pm – 9:00 pm Under 15 V Saxton CC - Under 15 in League-DWA Architects U15 Championship
Tuesday July 12
  • 6:00 pm – 9:00 pm ECB CA cpd sessions
    ECB CA cpd sessions
    6:00 pm – 9:00 pm
    Recurs weekly
Wednesday July 13
  • 6:00 pm – 7:00 pm Spare Pilmoor week
  • 6:00 pm – 9:00 pm Copmanthorpe CC - Under 11 V Under 11 B in League-DWA Architects U11 HB Division 2 West Zone
  • 6:00 pm – 9:00 pm Stamford Bridge CC - Under 11 V Under 11 C in League-DWA Architects U11 HB Division 2 East Zone
  • 6:00 pm – 9:00 pm Under 11 V Malton and Old Malton CC - Under 11 in League-DWA Architects U11HB Championship
  • 6:00 pm – 9:00 pm Confirmed Under 9C V Saxton CC - Under 9 B in League-DWA Architects U9 Development Zone B
  • 6:15 pm – 8:00 pm Clifton Park Cobras Training
    Clifton Park Cobras Training
    6:15 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Thursday July 14
  • 6:00 pm – 9:00 pm Senior Training
    Senior Training
    6:00 pm – 9:00 pm
    Recurs weekly
  • 6:00 pm – 9:00 pm Under 9C V Hillam & Monk Fryston CC - Under 9 in League-DWA Architects U9 Development Zone B
Friday July 15
  • 5:30 pm – 6:30 pm Dynamos Cricket
    Dynamos Cricket
    5:30 pm – 6:30 pm
    Recurs weekly
  • 5:30 pm – 8:00 pm Junior Training
    Junior Training
    5:30 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Saturday July 16
  • 12:00 pm – 9:00 pm 2nd XI V South Milford CC - 1st XI in League-Division 1 West
  • 12:00 pm – 9:00 pm Scarborough CC - 1st XI V 1st XI in League-ECB Premier Division
  • 1:30 pm – 9:00 pm Yapham CC - 2nd XI V 3rd XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 1
Sunday July 17
  • 10:00 am – 1:00 pm Wheldrake CC - Under 13 V Under 13 B in League-DWA Architects U13 League Division 2 West Zone
  • 10:00 am – 1:00 pm Under 13 V Woodhouse Grange CC - Under 13 in League-DWA Architects U13 Championship
  • 1:30 pm – 9:00 pm 4th XI V Burn CC - 2nd XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 2
Monday July 18
  • 6:00 pm – 9:00 pm Heslington CC - Under 15 V Under 15 in League-DWA Architects U15 Championship
  • 6:00 pm – 9:00 pm Under 15 B V Pocklington CC - Under 15 in League-DWA Architects U15 League Division 2
Tuesday July 19
  • 6:00 pm – 9:00 pm ECB CA cpd sessions
    ECB CA cpd sessions
    6:00 pm – 9:00 pm
    Recurs weekly
Wednesday July 20
  • 6:00 pm – 9:00 pm CACC Pilmoor playoffs for places 6 to 11
  • 6:00 pm – 9:00 pm Saxton CC - Under 11 V Under 11 in League-DWA Architects U11HB Championship
  • 6:00 pm – 9:00 pm Under 11 B V Malton and Old Malton CC - Under 11 B in League-DWA Architects U11 HB Division 2 West Zone
  • 6:00 pm – 9:00 pm Under 11 C V Dunnington CC - Under 11 B in League-DWA Architects U11 HB Division 2 East Zone
  • 6:15 pm – 8:00 pm Clifton Park Cobras Training
    Clifton Park Cobras Training
    6:15 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Thursday July 21
  • 6:00 pm – 9:00 pm U11 Cup final
  • 6:00 pm – 9:00 pm Senior Training
    Senior Training
    6:00 pm – 9:00 pm
    Recurs weekly
Friday July 22
  • 5:30 pm – 6:30 pm Dynamos Cricket
    Dynamos Cricket
    5:30 pm – 6:30 pm
    Recurs weekly
  • 5:30 pm – 8:00 pm Junior Training
    Junior Training
    5:30 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Saturday July 23
  • 12:00 pm – 9:00 pm 1st XI V Sheriff Hutton Bridge CC - 1st XI in League-ECB Premier Division
  • 12:00 pm – 9:00 pm Sheriff Hutton Bridge CC - 2nd XI V 2nd XI in League-Division 1 West
  • 1:30 pm – 9:00 pm Hemingbrough CC - 2nd XI V 4th XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 2
Sunday July 24
  • 10:00 am – 1:00 pm Hemingbrough CC - Under 13 V Under 13 B in League-DWA Architects U13 League Division 2 West Zone
  • 1:30 pm – 9:00 pm 3rd XI V Melbourne CC, Yorks - 1st XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 1
Monday July 25
  • 6:00 pm – 9:00 pm U15 Cup (home)
Tuesday July 26
  • 6:00 pm – 9:00 pm ECB CA cpd sessions
    ECB CA cpd sessions
    6:00 pm – 9:00 pm
    Recurs weekly
Wednesday July 27
  • 6:00 pm – 9:00 pm CACC Pilmoor - playoffs
  • 6:15 pm – 8:00 pm Clifton Park Cobras Training
    Clifton Park Cobras Training
    6:15 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Thursday July 28
  • 6:00 pm – 9:00 pm Senior Training
    Senior Training
    6:00 pm – 9:00 pm
    Recurs weekly
Friday July 29
  • 5:30 pm – 6:30 pm Dynamos Cricket
    Dynamos Cricket
    5:30 pm – 6:30 pm
    Recurs weekly
  • 5:30 pm – 8:00 pm Junior Training
    Junior Training
    5:30 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Saturday July 30
  • 12:00 pm – 9:00 pm 2nd XI V Studley Royal CC, Yorks - 1st XI in League-Division 1 West
  • 12:00 pm – 9:00 pm Acomb CC - 1st XI V 1st XI in League-ECB Premier Division
  • 1:30 pm – 9:00 pm Ben Johnson CC - 1st XI V 3rd XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 1
Sunday July 31
  • 10:00 am – 1:00 pm U13 Cup Semi
  • 1:30 pm – 9:00 pm 4th XI V South Cave & Brantingham CC - 1st XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 2
  • 1:30 pm – 5:00 pm Clifton Park Cobras V Kirkella CC - Womens 1st XI in League-East Yorkshire Women's Hardball League

August 2022

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Monday August 1
Tuesday August 2
Wednesday August 3
  • 6:00 pm – 9:00 pm CACC Pilmoor - semi final
  • 6:15 pm – 8:00 pm Clifton Park Cobras Training
    Clifton Park Cobras Training
    6:15 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Thursday August 4
  • 6:00 pm – 9:00 pm Senior Training
    Senior Training
    6:00 pm – 9:00 pm
    Recurs weekly
Friday August 5
  • 5:30 pm – 6:30 pm Dynamos Cricket
    Dynamos Cricket
    5:30 pm – 6:30 pm
    Recurs weekly
  • 5:30 pm – 8:00 pm Junior Training
    Junior Training
    5:30 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Saturday August 6
  • 12:00 pm – 9:00 pm Thirsk CC - 1st XI V 2nd XI in League-Division 1 West
  • 12:00 pm – 9:00 pm 1st XI V Woodhouse Grange CC - 1st XI in League-ECB Premier Division
  • 7:00 pm – 8:00 pm CACC MEMBERS' DRAW
    CACC MEMBERS' DRAW
    7:00 pm – 8:00 pm
    Recurs monthly
Sunday August 7
  • 1:30 pm – 9:00 pm 3rd XI V Stamford Bridge CC - 3rd XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 1
  • 1:30 pm – 9:00 pm Bolton Percy CC - 3rd XI V 4th XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 2
Monday August 8
Tuesday August 9
Wednesday August 10
  • 6:00 pm – 9:15 pm CACC Pilmoor final
  • 6:15 pm – 8:00 pm Clifton Park Cobras Training
    Clifton Park Cobras Training
    6:15 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Thursday August 11
  • 6:00 pm – 9:00 pm Senior Training
    Senior Training
    6:00 pm – 9:00 pm
    Recurs weekly
Friday August 12
  • 5:30 pm – 6:30 pm Dynamos Cricket
    Dynamos Cricket
    5:30 pm – 6:30 pm
    Recurs weekly
  • 5:30 pm – 8:00 pm Junior Training
    Junior Training
    5:30 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Saturday August 13
  • 12:00 pm – 9:00 pm 2nd XI V Bolton Percy CC - 1st XI in League-Division 1 West
  • 12:00 pm – 9:00 pm York CC - 1st XI V 1st XI in League-ECB Premier Division
Sunday August 14
  • 1:30 pm – 9:00 pm 4th XI V Heworth CC - 3rd XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 2
  • 1:30 pm – 9:00 pm Dunnington CC - 2nd XI V 3rd XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 1
Monday August 15
  • 6:00 pm – 9:00 pm U15 Play off Semis
Tuesday August 16
Wednesday August 17
  • 6:15 pm – 8:00 pm Clifton Park Cobras Training
    Clifton Park Cobras Training
    6:15 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Thursday August 18
  • 6:00 pm – 9:00 pm Senior Training
    Senior Training
    6:00 pm – 9:00 pm
    Recurs weekly
Friday August 19
  • 5:30 pm – 6:30 pm Dynamos Cricket
    Dynamos Cricket
    5:30 pm – 6:30 pm
    Recurs weekly
  • 5:30 pm – 8:00 pm Junior Training
    Junior Training
    5:30 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Saturday August 20
  • 12:00 pm – 9:00 pm 1st XI V Beverley Town CC - 1st XI in League-ECB Premier Division
  • 12:00 pm – 9:00 pm York CC - 3rd XI V 2nd XI in League-Division 1 West
  • 1:30 pm – 9:00 pm Hirst Courtney CC - 1st XI V 3rd XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 1
Sunday August 21
  • 10:00 am – 1:00 pm U13 Cup Final
  • 1:30 pm – 9:00 pm 4th XI V Wheldrake CC - 2nd XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 2
Monday August 22
  • 6:00 pm – 9:00 pm U15 Cup Final CACC Host
Tuesday August 23
Wednesday August 24
  • 6:15 pm – 8:00 pm Clifton Park Cobras Training
    Clifton Park Cobras Training
    6:15 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Thursday August 25
  • 6:00 pm – 9:00 pm Senior Training
    Senior Training
    6:00 pm – 9:00 pm
    Recurs weekly
Friday August 26
  • 5:30 pm – 6:30 pm Dynamos Cricket
    Dynamos Cricket
    5:30 pm – 6:30 pm
    Recurs weekly
  • 5:30 pm – 8:00 pm Junior Training
    Junior Training
    5:30 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly
Saturday August 27
  • 12:00 pm – 9:00 pm 1st XI V Yorkshire Academy CC - 1st XI in League-ECB Premier Division
  • 12:00 pm – 9:00 pm Dringhouses CC - 1st XI V 2nd XI in League-Division 1 West
  • 1:30 pm – 9:00 pm Pocklington CC - 3rd XI V 4th XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 2
Sunday August 28
  • 1:30 pm – 9:00 pm 3rd XI V Stockton & Hopgrove CC - 1st XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 1
Monday August 29
  • 12:00 pm – 9:00 pm 2nd XI V Harrogate CC - 2nd XI in League-Division 1 West
  • 12:00 pm – 9:00 pm Driffield Town CC - 1st XI V 1st XI in League-ECB Premier Division
Tuesday August 30
  • 6:00 pm – 9:00 pm U15 Play off Final (Heworth)
Wednesday August 31
  • 6:15 pm – 8:00 pm Clifton Park Cobras Training
    Clifton Park Cobras Training
    6:15 pm – 8:00 pm
    Recurs weekly

September 2022

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Thursday September 1
  • 6:00 pm – 9:00 pm Senior Training
    Senior Training
    6:00 pm – 9:00 pm
    Recurs weekly
Friday September 2
Saturday September 3
  • 12:00 pm – 9:00 pm 2nd XI V Knaresborough CC - 1st XI in League-Division 1 West
  • 12:00 pm – 9:00 pm Castleford CC - 1st XI V 1st XI in League-ECB Premier Division
  • 1:30 pm – 9:00 pm Ovington CC - 2nd XI V 3rd XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 1
  • 7:00 pm – 8:00 pm CACC MEMBERS' DRAW
    CACC MEMBERS' DRAW
    7:00 pm – 8:00 pm
    Recurs monthly
Sunday September 4
  • 1:30 pm – 9:00 pm 4th XI V Ovington CC - 3rd XI in League-HPH York Vale Cricket League Division 2
Monday September 5
Tuesday September 6
Wednesday September 7
Thursday September 8
  • 6:00 pm – 9:00 pm Senior Training
    Senior Training
    6:00 pm – 9:00 pm
    Recurs weekly
Friday September 9
Saturday September 10
  • 12:00 pm – 9:00 pm Heworth CC - 1st XI V 2nd XI in League-Division 1 West
Sunday September 11
Monday September 12
Tuesday September 13
Wednesday September 14
Thursday September 15
Friday September 16
Saturday September 17
Sunday September 18
Monday September 19
Tuesday September 20
Wednesday September 21
Thursday September 22
Friday September 23
Saturday September 24
Sunday September 25
Monday September 26
Tuesday September 27
Wednesday September 28
Thursday September 29
Friday September 30

October 2022

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Saturday October 1
  • 7:00 pm – 8:00 pm CACC MEMBERS' DRAW
    CACC MEMBERS' DRAW
    7:00 pm – 8:00 pm
    Recurs monthly
Sunday October 2
Monday October 3
Tuesday October 4
Wednesday October 5
Thursday October 6
Friday October 7
Saturday October 8
Sunday October 9
Monday October 10
Tuesday October 11
Wednesday October 12
Thursday October 13
Friday October 14
Saturday October 15
Sunday October 16
Monday October 17
Tuesday October 18
Wednesday October 19
Thursday October 20
Friday October 21
Saturday October 22
Sunday October 23
Monday October 24
Tuesday October 25
Wednesday October 26
Thursday October 27
Friday October 28
Saturday October 29
Sunday October 30
Monday October 31

November 2022

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Tuesday November 1
Wednesday November 2
Thursday November 3
Friday November 4
Saturday November 5
  • 7:00 pm – 8:00 pm CACC MEMBERS' DRAW
    CACC MEMBERS' DRAW
    7:00 pm – 8:00 pm
    Recurs monthly
Sunday November 6
Monday November 7
Tuesday November 8
Wednesday November 9
Thursday November 10
Friday November 11
Saturday November 12
Sunday November 13
Monday November 14
Tuesday November 15
Wednesday November 16
Thursday November 17
Friday November 18
Saturday November 19
Sunday November 20
Monday November 21
Tuesday November 22
Wednesday November 23
Thursday November 24
Friday November 25
Saturday November 26
Sunday November 27
Monday November 28
Tuesday November 29
Wednesday November 30

December 2022

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Thursday December 1
Friday December 2
Saturday December 3
  • 7:00 pm – 8:00 pm CACC MEMBERS' DRAW
    CACC MEMBERS' DRAW
    7:00 pm – 8:00 pm
    Recurs monthly
Sunday December 4
Monday December 5
Tuesday December 6
Wednesday December 7
Thursday December 8
Friday December 9
Saturday December 10
Sunday December 11
Monday December 12
Tuesday December 13
Wednesday December 14
Thursday December 15
Friday December 16
Saturday December 17
Sunday December 18
Monday December 19
Tuesday December 20
Wednesday December 21
Thursday December 22
Friday December 23
Saturday December 24
Sunday December 25
Monday December 26
Tuesday December 27
Wednesday December 28
Thursday December 29
Friday December 30
Saturday December 31

January 2023

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Sunday January 1
Monday January 2
Tuesday January 3
Wednesday January 4
Thursday January 5
Friday January 6
Saturday January 7
  • 7:00 pm – 8:00 pm CACC MEMBERS' DRAW
    CACC MEMBERS' DRAW
    7:00 pm – 8:00 pm
    Recurs monthly
Sunday January 8
Monday January 9
Tuesday January 10
Wednesday January 11
Thursday January 12
Friday January 13
Saturday January 14
Sunday January 15
Monday January 16
Tuesday January 17
Wednesday January 18
Thursday January 19
Friday January 20
Saturday January 21
Sunday January 22
Monday January 23
Tuesday January 24
Wednesday January 25
Thursday January 26
Friday January 27
Saturday January 28
Sunday January 29
Monday January 30
Tuesday January 31

February 2023

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Wednesday February 1
Thursday February 2
Friday February 3
Saturday February 4
  • 7:00 pm – 8:00 pm CACC MEMBERS' DRAW
    CACC MEMBERS' DRAW
    7:00 pm – 8:00 pm
    Recurs monthly
Sunday February 5
Monday February 6
Tuesday February 7
Wednesday February 8
Thursday February 9
Friday February 10
Saturday February 11
Sunday February 12
Monday February 13
Tuesday February 14
Wednesday February 15
Thursday February 16
Friday February 17
Saturday February 18
Sunday February 19
Monday February 20
Tuesday February 21
Wednesday February 22
Thursday February 23
Friday February 24
Saturday February 25
Sunday February 26
Monday February 27
Tuesday February 28

March 2023

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Wednesday March 1
Thursday March 2
Friday March 3
Saturday March 4
  • 7:00 pm – 8:00 pm CACC MEMBERS' DRAW
    CACC MEMBERS' DRAW
    7:00 pm – 8:00 pm
    Recurs monthly
Sunday March 5
Monday March 6
Tuesday March 7
Wednesday March 8
Thursday March 9
Friday March 10
Saturday March 11
Sunday March 12
Monday March 13
Tuesday March 14
Wednesday March 15
Thursday March 16
Friday March 17
Saturday March 18
Sunday March 19
Monday March 20
Tuesday March 21
Wednesday March 22
Thursday March 23
Friday March 24
Saturday March 25
Sunday March 26
Monday March 27
Tuesday March 28
Wednesday March 29
Thursday March 30
Friday March 31

April 2023

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Saturday April 1
  • 7:00 pm – 8:00 pm CACC MEMBERS' DRAW
    CACC MEMBERS' DRAW
    7:00 pm – 8:00 pm
    Recurs monthly
Sunday April 2
Monday April 3
Tuesday April 4
Wednesday April 5
Thursday April 6
Friday April 7
Saturday April 8
Sunday April 9
Monday April 10
Tuesday April 11
Wednesday April 12
Thursday April 13
Friday April 14
Saturday April 15
Sunday April 16
Monday April 17
Tuesday April 18
Wednesday April 19
Thursday April 20
Friday April 21
Saturday April 22
Sunday April 23
Monday April 24
Tuesday April 25
Wednesday April 26
Thursday April 27
Friday April 28
Saturday April 29
Sunday April 30

May 2023

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Monday May 1
Tuesday May 2
Wednesday May 3
Thursday May 4
Friday May 5
Saturday May 6
  • 7:00 pm – 8:00 pm CACC MEMBERS' DRAW
    CACC MEMBERS' DRAW
    7:00 pm – 8:00 pm
    Recurs monthly
Sunday May 7
Monday May 8
Tuesday May 9
Wednesday May 10
Thursday May 11
Friday May 12
Saturday May 13
Sunday May 14
Monday May 15
Tuesday May 16
Wednesday May 17
Thursday May 18
Friday May 19
Saturday May 20
Sunday May 21
Monday May 22
Tuesday May 23
Wednesday May 24
Thursday May 25
Friday May 26
Saturday May 27
Sunday May 28
Monday May 29
Tuesday May 30
Wednesday May 31